هر روز یک پست در کانال چی تریپ

هر روز در اینجا اخبار ، دانستنی ها ، تازه ترین های گردشگری را در قالب پست خبری کوتاه ببینید و بخوانید.

صفحه نخست چی تریپ
کانال خبری تحت وب چی تریپ

بام ایران کجاست؟

به شهر بروجن از استان چهار محال و بختیاری لقب بام ایران را داده اند؛ این شهر در ارتفاع ۲۱۹۷ متر از سطح دریا قرار دارد.

کانال خبری تحت وب چی تریپ

شهر دیواری در هنگ کنگ

شهر دیواری کولون در هنگ کنگ که توسط مافیا به شکل خود مختار اداره می شود و حدود 50000 نفر در هر مایل مربع جمعیت دارد! این شهر زمانی یکی از پرجمعیت ترین نقاط کره زمین محسوب می شد !

کانال خبری تحت وب چی چریپ

پر بازدید ترین تصویر تاریخ اینترنت

عکس بسیار مشهور گروهی از کارگران در هنگام صرف ناهار در ارتفاع ۲۴۰ متری ( نیویورک، ۱۹۳۲، برج راکفلر )  این تصویر یکی از پربیننده ترین های تاریخ اینترنت است .

کانال خبری تحت وب چی تریپ

تپه مایکل که بیش از 2500 سال قدمت دارد

این یک تپه طبیعی با ارتفاع 145 متر است که بالای آن برج قرون وسطی کلیسای سنت مایکل قرار دارد که در زلزله 11 سپتامبر 1275 آسیب دیده و اعتقاد بر این است که در اینجا در تپه سنت مایکل، پادشاه آرتور دفن شده است مکانی مرموز، عرفانی و خیلی خیلی جالب است .

کانال خبری تحت وب چی تریپ

چین، مجسمه بودای بزرگ لشان

این مجسمه یکی از عظیم ترین مجسمه های دنیاست و ملقب به بزرگترین مجسمه ی سنگی بوداست . در مکانی قرار دارد که نخستین پرستشگاه بودا بوده است. این مجسمه و مناطق اطرافش یکی از مقدس ترین مکان ها نزد پیروان بودائیسم است.

کانال خبری تحت وب چی تریپ

تماشای امواج شگفت انگیز رودخانه کیانتانگ در چین

 

رودخانه «کيانتانگ» واقع در استان «چجيانگ» کشور چين به دليل امواج شگفت‌انگيز خود معروف شده است. امواجي که بخاطر حرکات دوره‌اي اقيانوس‌ها، با حرکات رقص‌مانند خود در لبه اين رودخانه به صورت موج‌هاي زيبا پديدار مي‌شوند.اين امواج زيبا و خاص سالانه صدها نفر از گردشگر هاي کنجکاو را براي تماشا به شهر «هانگژو» مرکز استان چجيانگ مي‌کشاند.

کانال خبری تحت وب چی تریپ

عجیب ترین چاه دنیا به نام چاند بائوری در هند

عمیق ترین چاه پله ای جهان در ایالت راجستان هند با ۳۰ متر عمق، ۱۳ طبقه و ۳۵۰۰ پله می باشد.

کانال خبری تحت وب چی تریپ

بزرگترین معبد جهان در هند

معبد کایلاسا در کشور هند که بیش از۳۶متر ارتفاع و ۳۰متر عرض دارد در حقیقت یک صخره ی بزرگ بوده است که به شکل یک معبد بزرگ تراشیده شده است این معبد بزرگترین تراشکاری جهان به شمار می رود.

کانال تحت وب چی تریپ

پل عجیب معلق در آمریکا

این پل درست بر لبه صخره و در فاصله 33 متری از آن و 396 متری از سطح زمین ساخته شده .این پل از تیتانیوم فولاد و شیشه های ضد گلوله ساخته شده است.

کانال خبری چی تریپ
تا جایی که می توانید سفر کنید

به دور دست ترین جاهایی که می توانید بروید. تا زمانی که می توانید.یادتان باشد، زندگی برای زیستن در یک نقطه نیست .

کانال خبری چی تریپ
آنتالیا رکورد زد

شمار گردشگران ورودی به آنتالیا در کشور ترکیه از ابتدای سال جدید میلادی به رکورد جدید ۲.۱ میلیون نفر رسید. این رقم نسبت به ۱.۶۵ میلیون گردشگر که در همین بازه زمانی یک سال گذشته وارد آنتالیا شده بودند، ۴۵ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

کانال خبری چی تریپ
سکوت اسرار آمیز یک بیابان در مکزیک؛

در مکزیک منطقه ای وجود دارد به اسم منطقه‌‌ی سکوت در این منطقه‌ی بیابانی هیچ ساعتی کار نمی‌کند، رادیو از کار می‌افتد و قطب نما به طرز سریع و عجیبی شروع به چرخش می‌کند، علم بشر هنوز قادر به حل این اتفاق عجیب نشده!

کانال تحت وب چی تریپ

بزرگترین ساختمان اداری در جهان

کاخ پارلمان در رومانی بزرگترین ساختمان اداری در جهان است. هزینه گرمایش و روشنایی الکتریکی این ساختمان به تنهایی بیش از 6 میلیون دلار در سال است.

کانال تحت وب چی تریپ

بزرگترین ترمینال هوایی جهان

بزرگ‌ترین فرودگاه و ترمینال مسافربری هوایی در حومه شهر پکن چین در حال ساخت است. فرودگاه بین‌المللی داکسینگ پکن با ارزشی بالغ بر ۱۴ میلیارد دلار و استفاده از ۲۲۰ هزار تن فولاد، یکی از بزرگ‌ترین سازه‌های فلزی دنیا محسوب می‌شود. قرار است این فرودگاه در ماه سپتامبر ۲۰۱۹ به بهره‌برداری برسد.

کانال تحت وب چی تریپ

شکوه دماوند از منظر تالاب مُرِه به فاصله ۱۳۵ کیلومتر.

هرگاه حال این تالاب خوب باشد، آب به سوی حوض سلطان راهی می‌شود و این روزها شدت و مدت بارندگی‌ها چنان بوده که حتی مازاد رواناب‌ها به دریاچه نمک هم برسد!

کانال تحت وب چی تریپ

کاستاریکا و زیبایی هایش

در کاستاریکا سنگ هایی متعلق به 1300 سال پیش وجود دارند که به طرزی عجیب گِردند. و وزن بعضى از آنها تا 16 تن هم ميرسد. نحوه و دليل تراش اين سنگ هاى عظيم در 13 قرن قبل هنوز بر محققان پوشيده است.

کانال تحت وب چی تریپ

بزرگترین سنگ طلا جهان در میانمار

بزرگترین سنگ طلای جهان در کشور میانمار و در معرض دید عموم قرار دارد مردم قبل از ورود به محل نگهداری تحت بازرسی قرار میگیرند تا از خراشیده شدن سنگ جلوگیری بعمل آید

کانال تحت وب چی تریپ

یک شهر در یک ساختمان

در آلاسکا، شهر Whittier وجود دارد که کل جمعیت آن در یک خانه با 150 آپارتمان زندگی می کنند که در سال 1957 ساخته شده است.
در همان ساختمان یک سوپرمارکت محلی، یک اداره پست، یک مطب پزشک، یک ایستگاه پلیس، یک کلیسا، یک سالن کنفرانس، یک هتل کوچک، دفتر شهردار و یک زمین ورزشی سرپوشیده وجود دارد.

کانال تحت وب چی تریپ

کرمان باغ شاهزاده ماهان

باغ نخست به دستور محمدحسن خان سردار ایروانی حاکم وقت کرمان ساخته شد و بنای درون آن بعدها توسط عبدالحمید میرزا ناصرالدوله حاکم کرمان طی یازده سال حکمرانی وی (۱۲۹۸ ه‍.ق تا ۱۳۰۹ ه‍.ق) ساخته شد. با این همه، با مرگ وی ساخت بنای آن نیمه ساخته رها شد.گفته می‌شود وقتی خبر مرگ ناگهانی حاکم را به ماهان می‌برند، بنّایی که مشغول تکمیل سردر ساختمان بود تغار گچی را که در دست داشته محکم به دیوار کوبیده و کار را رها کرده و فرار نموده‌است. به همین علت جاهای خالی کاشی‌ها را بر سردر ورودی می‌توان دید.تاریخ بنای باغ ۱۲۷۶خورشیدی است.

کانال خبری چی تریپ

هرمی ناشناخته در قطب جنوب

هرم اسرارآمیز شبیه به اهرام مصرکه در قطب جنوب واقع شده است. هنوز کسی نمیداند این هرم متعلق به چه تمدن ناشناخته ایست ولی بسیاری ازسیاستمداران مخصوصا هیتلر،علاقه خاصی به کشف اسرارآن داشتند

کانال تحت وب چی تریپ

موزه جنازه های مومیایی در ایتالیا

صومعه پالرمو در ایتالیا در قرن 16 میلاد توسط راهب ها ایجاد شد. در این صومعه به مردم اجازه داده می‌ شده تا مرده ها مومیایی خود را نگهداری کنند اما بازدید آن ها برای خانواده ها دارای هزینه بود و باید مبلغی را به صومعه پرداخت میکردند. حالا بازدید از این مومیایی های باقی مانده از هر فیلم ترسناکی ترسناک تر است.

کانال تحت وب چی تریپ

محرابیان: متوسط پرشدگی سدهای کشور ۶۴ درصد است

در مازندران، گلستان، خراسان رضوی، لرستان و سیستان و بلوچستان و برخی دیگر استان‌ها شرایط خشکسالی داریم.
میزان پرشدگی سدها حدود ۶۳ تا ۶۴ درصد است. البته در برخی مناطق کشور، سدها در مرحه سرریزند و وضعیت خوبی دارند.

کانال تحت وب چی تریپ

بدون خیابان

دهکده‌ای بسیار زیبا بدون حتی یک خیابان در هلند!!
این دهکده رویایی هیچ خیابانی ندارد و تمام نقل و مکانها با قایق انجام میشود.

کانال تحت وب چی تریپ

جنگل عمودی

نخستین جنگل عمودی توسط یک شرکت معماری ایتالیایی در چین ساخته شد. 1100 درخت بر روی دو ساختمان 200 و 110 متری زندگی و تولید اکسیژن کردند.

کانال تحت وب چی تریپ

هواشناسی استان تهران:

وضعیت جوی این استان ابری همراه با وزش باد از امروز تا روز دوشنبه (۲۶ تا۲۸ فروردین) به‌ویژه در نواحی جنوبی استان گاهی با وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

کانال تحت وب چی تریپ

وضعیت نگران کننده ذخایر آبی تهران

میزان ذخایر آبی سد های پنجگانه تهران بالغ بر 339 میلیون متر مکعب می باشد که در مقایسه با ذخایر همان روز در سال قبل که 409 میلیون متر مکعب بوده است کاهش بسیار نگران کننده ای داشته است.

کانال تحت وب چی تریپ

وزش شدید باد و خیزش گرد و خاک در پایتخت

هواشناسی تهران اعلام کرده است که

برای پنج روز اینده آسمان ابری به همراه وزش باد در بعضی از ساعات، به ویژه در نیمه جنوبی و غربی استان وزش شدید باد پیش بینی شده است.

کانال تحت وب چی تریپ

طوفان در مازندران/ قطعی برق در بعضی از مناطق استان

مدیر کل مدیریت بحران استانداری مازندران با اشاره به وقوع حادثه باد شدید و طوفان پر مازندران و قطع برق برخی از مناطق در چند شهرستان استان گفت:
گروه های ارزیابی به شهرستان هایی که قطعی برق از انجا گزارش شده است اعزام شده اند و در حال بررسی میزان خسارت وارده این بلای طبیعی هستند.