پدیده نو ظهور دریاچه چورت

پدیده نو ظهور دریاچه چورت

پدیده نو ظهور دریاچه چورت

( پدیده نو ظهور دریاچه چورت ) به جاده می زنیم راهی استان مازندران می شیم به سوی دریاچه چورت ساری می رویم که به عنوان دریاچه میانشه هم شناخته می شود؛ جاذبه ای تماشایی که در اثر یک زلزله ایجاد شده است که عاشقان طبیعت را به سوی خود می کشاند.
شما هم کوله بار طبیعت گردی خود را جمع کنید با ما در این سفر همراه شوید تا به شما بگوییم دریاچه چورت کجاست و چگونه می توانید به آن برسید.

پدیده نو ظهور دریاچه چورت

دریاچه چورت مقصدی بکر در طبیعت استان مازندران است که زیبایی چشم نوازی دارد.
این دریاچه در قلب یک جنگل انبوه واقع شده است همین امر بر جذابیت آن برای طبیعت گردان می افزاید.
مسیر دسترسی به دریاچه یکی از مسیرهای مورد علاقه آفرودسواران است بسیاری برای تجربه این تفریح هیجان انگیز به سراغ این مسیر می روند.
چورت یکی از معدود دریاچه هایی است که به صورت طبیعی به وجود آمده تغییر قشنگی از خود به جا گذاشته است.
فضای مه‌آلود، سکوت و آرامش، رقص برگ درختان هنگام وضش باد صدای پرندگان و حضور درختانی که تنها نیم تنه آنها از آب بیرون زده است، البته فقط گاهی که اب دریاچه کم شده باشد ترکیب بی نظیری است که در چورت انتظارتان را می کشد
در مسیر دریاچه چورت .

پدیده نو ظهور دریاچه چورت

فرقی نمی کند که از کجای این سرزمین راهی دریاچه چورت شوید، در هر صورت مسیر، بخشی از خاطرات سفر شما خواهد بود. در این مسیر از میان درختان سر به فلک کشیده عبور می کنید در میانه های راه به روستایی به نام چورت می رسید که جلوه خیال انگیزی را به دور از دود و دم شهر دغدغه های آن پیش روی تان قرار می دهد چیزی شبیه به یک تابلوی نقاشی که البته بزرگترین نقاش عالم او را طراحی کرده است.. خانه های روستایی با گلدان های رنگارنگ که کوه های سبز در پس زمینه آنها به چشم می خورد. آسمان آبی تر از هر زمان دیگری است و دیگر رنگ های خاکستری شهر در آن دیده نمی شود.

پدیده نو ظهور دریاچه چورت

دل کندن از این روستا مردمان مهربانش سخت است شاید برای همین باشد که برخی یک شب انجا اقامت می کنند در روز بعد راهی دریاچه می شوند. پس از این روستا جاده ای خاکی البته ناهموار و تنها راه رسیدن به چورت است. حالا گردشگران دو راه را در پیش رو دارند برخی به پاهای شان تکیه می کنند دل شان می خواهد 2 ساعتی را راه بروند از نزدیک زیبایی های این مسیر جنگلی را لمس کنند توصیه می شود که با یک لیدر یا محلی هماهنگ باشید برای مسیر یا حتی اگر برنامه شب موندن با امکانات کمپینگی به همراه دارید. برخی دیگر نیز تصمیم می گیرند با خودرو خودشان را به این طبیعت مازندران برسانند. در پایان راه آنچه پیش روی تان قرار می گیرد، تصویری فراموش نشدنی از طبیعت ایران است که تا همیشه در گوشه ذهن تان جا خوش می کند.

ترکیب فضای مه‌آلود، سکوت و آرامش، صدای پرندگان و حضور درختانی که تنها نیم تنه‌ آنها از آب بیرون زده است، صحنه ای است که در کمتر جایی به چشم تان می خورد و تجربه ای خاص را برای تان رقم می زند…

چی تریپ :  ائل گلی نگین زیبای تبریز

پدیده نو ظهور دریاچه چورت

آشنایی با دریاچه چورت

در گوشه ای از طبیعت استان مازندران و در ارتفاع 1034 متری از سطح آب های آزاد، جلوه ای تماشایی از طبیعت ایران عزیزمان جا خوش کرده که با نام دریاچه چورت یا دریاچه میانشه شناخته می شود و به خود اختصاص داده است. پدیده نو ظهور دریاچه چورت
این دریاچه حدود 2.5 هکتار وسعت دارد و به سبب نزدیکی به روستایی به نام چورت، به این نام خوانده می شود. آنچه باعث شده تا چورت، دریاچه ای متفاوت باشد، فقط قرارگیری در میان انبوه درختان نیست بلکه نحوه شکل گیری آن است که بر جذابیتش می افزاید. در سال ۱۳۱۸ خورشیدی بود که زمین لرزه ای در این منطقه رخ داد و رانش زمین، باعث شد که مسیر چشمه کنار دریاچه، بسته شود و در نهایت دریاچه ای زیبا در شکاف دره‌ای با شیب زیاد شکل بگیرد. چورت یکی از معدود دریاچه هایی است که به صورت طبیعی شکل گرفته و در نتیجه احداث سد خاکی ایجاد نشده است.
عمق و ابعاد دریاچه در طول سال و با توجه به میزان بارش های فصلی دایما تغییر می کند؛ اما شکل هندسی آن به صورت بیضی است و بیشترین طول و عرض آن به ترتیب به 380 و 140 متر می رسد.
این دریاچه از سال 1389 به یکی از جاذبه های اصلی منطقه تبدیل شده است و گردشگران زیادی را به سوی خود می کشاند.

پدیده نو ظهور دریاچه چورت

دیدنی ها و تفریحات دریاچه چورت

در سفر به چورت می توانید از لحظه به لحظه خود لذت ببرید و برای دیدنی ها و تفریحات زیر، برنامه ریزی کنید:

-درختان میان دریاچه

در تابستان ها و به طور کلی زمان هایی که میزان آب دریاچه کاهش می یابد، تنه های درختان در میان آن پدیدار می شوند و منظره ای شگفت انگیز را ایجاد می کنند. این درختان، همان گیاهانی هستند که پیش از به وجود آمدن دریاچه در این قسمت وجود داشتند و به یک باره به زیر آب رفته اند. تصویر این درختان در میان آب یکی از دلایل شهرت دریاچه چورت است و بسیاری برای دیدن آن راهی سفر می شوند.

پدیده نو ظهور دریاچه چورت

-ماهی های دریاچه

شاید برای تان سوال پیش بیاید که ماهیان این دریاچه از کجا آمده اند. برای این پرسش دو پاسخ وجود دارد:
برخی از محلی ها بر این باورند که یكی از مهم ترین راه های انتقال این ماهی ها از طریق پرندگان است. آنها می گویند که به دلیل باقی ماندن تخم بسیاری از ماهی ها در میان پرهای پرندگان، با سفر آنها به سایر مناطق، تخم ها نیز با آنها انتقال می یابند.
برخی دیگر نیز معتقدند که وجود این ماهی ها در دریاچه در نتیجه رهاسازی آنها توسط افراد است و ربطی به عوامل طبیعی ندارد. به هر حال به هر طریقی که هستن محل زندگی زیبایی دارن .

– منظره ای مه الود

یکی از جاذبه های چشمگیر دریاچه چورت را زمانی خواهید دید که بخت با شما یار باشد و مه همه جا را بپوشاند. رقص مه بر روی آب دریاچه تصویری سحر انگیز را گوشه ذهن تان ثبت می کند. منظره مه آلود دریاچه چورت، چیزی نیست که بتوانید به این راحتی ها از کنار آن بگذرید و نادیده اش بگیرید؛ به ویژه اگر تابستان باشد و تنه درختان هم بیرون از آب. پدیده نو ظهور دریاچه چورت

چی تریپ :  کوه های ایران و طرح سیمرغ

-قایق سواری

شناور شدن بر روی آب دریاچه و تماشای مناظری متفاوت یکی دیگر از تفریحات مورد علاقه گردشگران در دریاچه چورت است؛ اما از آنجا که امکانات قایق سواری در این دریاچه وجود ندارد، مردم قایق های خود را به آب می اندازند تا بتوانند تجربه ای متفاوت را برای خود رقم بزنند.

– آفرود سواری

مسیر منتهی به دریاچه، جاده ای خاکی است که از میان جنگل و انبوه درختان می گذرد. زیبایی های این مسیر بهانه ای شده تا آفرودرها را به این منطقه بکشاند. این مسیر یکی از مقاصد مورد علاقه افرادی است که به دنبال هیجان و خلق تجربه های تازه از آفرود هستند.

پدیده نو ظهور دریاچه چورت

-پیاده روی در دل جنگل

پیاده روی در مسیر منتهی به دریاچه نیز یکی از انتخاب هایی است که پیش روی افراد قرار دارد و می تواند ساعاتی خوش را برای شان رقم بزند. پیمودن این مسیر با پای پیاده باعث می شود که زیبایی های آن را از نزدیک لمس و گوشه گوشه این طبیعت بکر را کشف کنید. در این مسیر مناظری متفاوت را خواهید دید و هنرنمایی طبیعت را نظاره خواهید کرد. پدیده نو ظهور دریاچه چورت
دریاچه در میان یک دره قرار گرفته و اطراف آن با درختانی کهن احاطه شده است. می توانید به قلب این جنگل بزنید و در آن به گشت و گذار بپردازید.

– کمپینگ و عکاسی

مسیر رسیدن به چورت سختی های خاص خودش را دارد پس هر کس که قدم به حوالی این دریاچه می گذارد ساعاتی را در کنار آن می گذراند و با برپا کردن پیک نیک دوستانه یا خانوادگی، خاطره ای خوش را برای خود و همسفرانش خلق می کند.
در اینجا سوژه های عکاسی فراوانند و هر یک می توانند به تصویری ماندگار در آلبوم عکس های تان تبدیل شوند. پس دست به دوربین شوید و یادگاری هایی ماندگار و ارزشمند را با خود به خانه ببرید. و یکی از قشنگترین لوکیشن های ضبط فیلم فورمالیته جشن ازدواج است.

-شنا اکیدن ممنوع!

شاید با دیدن دریاچه زیبای چورت هوس کنید که تنی به آب بزنید و به تفریح بپردازید؛ اما باید به یاد داشته باشید که به سبب باقی ماندن بوته ها و گیاهان در کف دریاچه، این کار بسیار خطرناک است و عواقب بدی به دنبال دارد. پس با تماشای دریاچه از زیبایی های آن و جنگل اطرافش لذت ببرید و فکر شنا کردن را از سرتان بیرون کنید.

دریاچه چورت هر فصلش زیبایی خودش داره و همین باعث میشه که هر موقع راهی یک سفر شدین یکی از گزینه هاتون دیدن دریاچه چورت باشه

 

برگه نخست

تولید محتوا در گروه چینود

 

تبلیغ چینود پلاس
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها